Sveta potvrda

U subotu, 24. travnja 2021. godine u našoj župi, sakrament svete potvrde primile su dvije generacije krizmanika – njih 120 (prošlogodišnji drugi razredi srednjih škola, kojima je krizma dva puta odgađana i ovogodišnji drugi razredi srednjih škola). Usprkos brojnim zlonamjernim pokušajima da se sabotira ovogodišnja podjela krizme, ona je ipak održana i protekla je u specifičnim okolnostima. Proslava svete mise organizirana je na otvorenom, ispred crkve, a sve u skladu s epidemiološkim mjerama i uputama.

Vrijedni redari naše župe pobrinuli su se da sve bude pod kontrolom i pružili su svoju nesebičnu pomoć, kako prilikom pripreme i organizacije, tako i za vrijeme cijele svete mise. Euharistijsko slavlje predvodio je Nadbiskup msgr. Đuro Hranić uz koncelebraciju našeg župnika fra Dragutina Bedeničića, preč. Mate Mićana i gvardijana fra Zoltána Dukaia. U svojoj propovijedi Nadbiskup je pitajući se „Ne čuči  li Toma i u svakome od nas, nismo li mi ljudi koji imamo sumnje i pitanja kad je posrijedi vjera u Boga, povjerenje u njega, prihvaćanje vjerskih istina i stavova Crkve? Želimo i vidjeti i opipati kao uvjet da bi se povjerovalo. I mi bismo željeli znakove i očite dokaze…“, istaknuo važnost sudjelovanja na nedjeljnom euharistijskom slavlju, jer vjera je uvijek dar kojega se prima u zajednici. Obraćajući se krizmanicima naglasio je da se ne smiju zadovoljavati osrednjošću i minimalizmom, već da nastoje postići svoj maksimum i gledaju kakve će fakultete upisati, jer su potrebni ovom društvu obrazovani, stručni, kompetentni i sposobni preuzimati odgovornost. U svemu tome treba biti svjestan da je Bog izvan svih naših mikroskopa, mjernih uređaja, radio prijemnika koji bi mogli uhvatiti nekakve radio valove. Bog se ne da uhvatiti mjernim uređajem, ali on je itekako tu. Njegova dobrota i ljubav vazda je s nama. Zato je važno ići na svetu misu, župnu katehezu i tu donositi svoje sumnje i pitanja, jer samo u zajednici se mogu dobiti svi odgovori, razbistriti sve sumnje i susresti Uskrsloga Isusa.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.