Vazmeno trodnevlje u našoj župi

Vazmeno trodnevlje u našoj župi obilježeno je mnogim posebnostima. Sukladno epidemiološkim mjerama i uputama našeg nadbiskupa msgr. Đure Hranića ovogodišnje trodnevlje razlikovalo se od prethodnih. Na euharistijskom slavlju Velikog četvrtka izostavljen je obred pranja nogu, kao i Getsemanska ura klanjanja. U obredima Velikog petka vjernici su se umjesto tradicionalnog ljubljenja križa, poklonili križu. Na Veliku subotu vjernici su imali priliku pomoliti se na Isusovom grobu i u vlastitom promišljanju posvijestiti si značenje Uskrsa i ovih svetih dana. Na misi Vazmenog bdijenja nije paljen oganj ispred crkve, kao ni svijeće unutar crkve, nije pjevana pjesma svijeći… Bez obzira na sve što je izostavljeno, Vazmeno trodnevlje obilježeno je dostojanstveno i svečano, što je i bit Uskrsa – proslaviti ga u svojim obiteljima i srcima svakodnevno živeći Božju riječ.

Ove godine redari su imali čast čuvati Božji grob na Veliku subotu, kojeg je uredila sestra Anamarija Vuković, vjeroučiteljica.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.