Za ublaženje mjera-spremni

Napokon je došao i taj dan, opet možemo kao vjernici sudjelovati na svetim misama. Zahvalni Bogu na tome okupilo se nas nekoliko volontera da pripremimo crkveni prostor prema uputama našega nadbiskupa kao i HZJZ-a. Razmaknuli smo klupe na potrebnu udaljenost, dezinficirali i počistili prostor, te pripremili sredstvo za dezinfekciju ruku kao i barijere za dezinfekciju obuće. Svjesni situacije u kojoj se nalazimo, a želeći biti na usluzi ostalim vjernicima i našem župniku dogovorili smo se i za volontiranje kao redari. Stoga, ako nas vidite u crnim majicama na ulazu, da usmjeravamo i dajemo naputke, nemojte biti ljuti na nas, nego znajte da ovo činimo na obostranu korist. Bogu hvala da možemo proslavljati misu, budimo stoga odgovorni i slušajmo upute kojih se svi moramo pridržavati. Jer i sami znamo koliko nam je nedostajala naša župna crkva, te zajedno u poslušnosti moramo nastojati da tako i ostane. Ponesimo maske, izmjerimo temperaturu prije polaska…A o tome jesmo li dovljno zdravi ili prestari odlučimo sami prema Uputama..

U Marijinom mjesecu na sve zazivamo njen zagovor i blagoslov. Mir i dobro!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.