Župne obavijesti: 4.korizmena nedjelja

  • Slavimo četvrtu korizmenu nedjelju. Danas molimo za duhovna zvanja te nakon svetih misa prikupljamo novčane priloge za sjemeništa.
  • Prikupljanje prehrambenih proizvoda i higijenskih potrepština za potrebite naše Župe bit će između ove nedjelje i Cvjetnice. Caritas naše Nadbiskupije nastavlja s projektom „Dječja košarica – Uskrs 2021.“ kao i projektom „Blaženije je davati nego primati“ čime svojim novčanim prilozima te hranom, higijenskim i dječjim potrepštinama pomažemo Caritasov Centar za majku i dijete, Pučku kuhinju i Centar za beskućnike u Osijeku. Svoje darove možete donijeti u župni ured.
  • U utorak započinje pobožnost 13 utoraka na čast sv. Antunu Padovanskom. Zbog epidemioloških razloga molit ćemo na početku večernje svete mise molitvu sv. Antunu nakon čega slijedi sveta misa.
  • Pobožnost križnoga puta u našoj župnoj crkvi u korizmi je srijedom i petkom u 15:00 sati.
  • U četvrtak je obljetnica smrti časnog Sluge Božjega fra Vendelina Vošnjaka, osnivača naše Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda. Svete mise su u 7:30 i 18:30 sati. Sastanak župnih vijeća je u četvrtak u 19:30 sati u vjeronaučnoj dvorani.
  • U petak slavimo svetog Josipa. Svete mise su u 7:30 i 18:30 sati.
  • Sljedeće nedjelje slavimo petu korizmenu nedjelju. U Aljmašu će na brdu Kalvarija biti Obiteljski križni put s početkom u 16:00 sati za obitelji i bračne parove osječkih dekanata.
  • Ispovijed bolesnika i starijih osoba po kućama koji ne mogu doći u crkvu bit će 22. ožujka od 9:00 sati. Potrebno je pridržavati se mjera kako nam nalaže Stožer civilne zaštite. Bolesne i starije osobe treba prijaviti u župnom uredu. Za ostale redovito ispovijedamo prije svetih misa u župnom uredu.
  • Molimo sve vas koji još nemate župnu obiteljsku knjižicu ili je potrebno upisati promjene u postojeće, da se javite u župni ured.
  1. Kupujte i čitajte katolički vjerski tisak.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.