Župne obavijesti: 12. nedjelja kroz godinu

  • Danas slavimo dvanaestu nedjelju kroz godinu.
  • U srijedu slavimo svetkovinu Rođenje sv. Ivana Krstitelja. Svete mise su u 7:30 i 18:30 sati.
  • U tijeku su predavanja „Obiteljskoga četvrtka“ koje organizira Bračno i obiteljsko savjetovalište naše nadbiskupije, Institut za novu evangelizaciju „Sveti Ivan Pavao II“ i Povjerenstvo za brak i obitelj osječkih dekanata koje će biti preko Zoom aplikacije. Više o tome imate na web stranici naše nadbiskupije.
  • U subotu je susret našega Mjesnog bratstva OFS-a u 16:00 sati koji je ujedno i Izborna skupština.
  • Sljedeće nedjelje slavimo trinaestu nedjelju kroz godinu.
  • U srpnju i kolovozu svete mise u našoj župnoj crkvi nedjeljom su u 7:00, 10:00 i 18:30 sati, tako da nema svetih misa u 9:00 i u 11:00 sati.
  • Slavlje svete Potvrde u našoj župi bit će 11. srpnja u 17:00 sati. Djelitelj sakramenta bit će mons. Luka Strgar, delegat našega nadbiskupa Đure. Taj dan neće biti svete mise u 18:30 sati, a primljenu misnu nakanu za tu misu odslužit ćemo pod misom u 17:00 sati.
  • Prilikom razornog potresa u Zagrebu i njegovoj okolici teško je oštećena i naša franjevačka crkva i samostan na Kaptolu. Pozivamo vas da svojim novčanim prilozima pomognemo obnovu crkve i samostana na Kaptolu u Zagrebu. Svoje priloge možete dati u označenu škrabicu pri izlazu iz crkve ili u župnom uredu u uredovno vrijeme.
  • Proteklog tjedna u našem franjevačkom samostanu u Rovinju održan je 41. Provincijski kapitul naše Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda koji je ujedno bio i Izborni. Izabrani su: fra Milan Krišto je provincijalni ministar, fra Dragutin Bedeničić je vikar Provincije, definitori su fra Smiljan Berišić, fra Robert Perišić, fra Krunoslav Kocijan, fra Ratko Radišić, fra Marko Pustišek i fra Danijel Patafta.
  1. Kupujte i čitajte vjerski tisak.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.