Župne obavijesti: 11. nedjelja kroz godinu

  

 • Danas slavimo jedanaestu nedjelju kroz godinu. Djelatnici knjižare UPT-e iz Đakova imaju prodajnu akciju knjiga nakon svetih misa od čije prodaje žele pomoći jednoj osječkoj obitelji u potrebi.
 • Sutra započinje 41. Provincijski kapitul naše Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda. Kapitul će biti u Rovinju u našem Franjevačkom samostanu kada će, među ostalim, biti i izbori za novoga provincijalnog ministra i članove Uprave naše provincije.
 • U utorak, s početkom u 19:00 sati, održat će se duhovno-molitveni susret Hrvatskoga liječničkog društva podružnice Osijek. Susret započinje u crkvi sv. Roka (pored zgrade Vikarijata).
 • U tijeku su predavanja „Obiteljskoga četvrtka“ koje organizira Bračno i obiteljsko savjetovalište naše nadbiskupije, Institut za novu evangelizaciju „Sveti Ivan Pavao II“ i Povjerenstvo za brak i obitelj osječkih dekanata koje će biti preko Zoom aplikacije. Više o tome imate na web stranici naše nadbiskupije.
 • U petak slavimo blagdan Presveto Srce Isusovo, a u subotu spomendan Bezgrešno Srce Marijino. Svete mise su u 7:30 i 18:30 sati.
 • U subotu će s početkom u 10:00 sati u Nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici biti prezbitersko ređenje četvorice naše braće: fra Gabrijela Bošnjaka iz Vrpolja, fra Ivice Janjića iz Bošnjaka, fra Davida Sedlara iz Čakovca i fra Siniše Pucića iz Rijeke. Zareditelj je kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački.
 • Sljedeće nedjelje slavimo dvanaestu nedjelju kroz godinu.
 • Svete mise imamo u gornjoj crkvi uz poštivanje fizičke distance i higijenskih uvjeta, a redari nam pomažu pri održavanju tih uvjeta. Uoči svetih misa ispovijedamo u donjem dijelu crkve uz poštivanje fizičke distance.
 • Susret našega Mjesnog bratstva OFS-a, a ujedno i Izborna skupština, bit će u subotu, 27. lipnja ove godine u 16:00 sati.
 • U srpnju i kolovozu svete mise u našoj župnoj crkvi nedjeljom su u 7:00, 10:00 i 18:30 sati, tako da nema svetih misa u 9:00 i u 11:00 sati.
 • Slavlje svete Potvrde u našoj župi bit će 11. srpnja u 17:00 sati. Djelitelj sakramenta bit će mons. Luka Strgar, delegat našega nadbiskupa Đure. Taj dan neće biti svete mise u 18:30 sati, a primljenu misnu nakanu za tu misu odslužit ćemo pod misom u 17:00 sati.
 • Prilikom razornog potresa u Zagrebu i njegovoj okolici teško je oštećena i naša franjevačka crkva i samostan na Kaptolu. Pozivamo vas da svojim novčanim prilozima pomognemo obnovu crkve i samostana na Kaptolu u Zagrebu. Svoje priloge možete dati u označenu škrabicu pri izlazu iz crkve ili u župnom uredu u uredovno vrijeme. Kupujte i čitajte vjerski tisak.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.