Župne obavijesti: Nedjelja Krista Kralja

 • Danas slavimo Nedjelju Krista Kralja svega stvorenja ili 34. nedjelju kroz godinu koja je i posljednja nedjelja u crkvenoj ili liturgijskoj godini. Volonteri našega župnog Caritasa imaju nakon prijepodnevnih svetih misa prigodnu prodajnu akciju.
 • Sutra završava devetnica „Hrvatska moli za život“. Nakon večernje svete mise je biblijski sat, a u Vikarijatu je biblijska tribina pod vodstvom prof. dr. Ivice Čatića s početkom u 19:30 sati.
 • U srijedu je redoviti sastanak župnih vijeća u 19:30 sati.
 • U četvrtak je nakon večernje svete mise u našoj crkvi klanjanje pred Presvetim. Nakon klanjanja redoviti je susret čitača. U Vikarijatu je u 19:30 sati predavanje Suzane Matošević, teologinje i bračne i obiteljske savjetovateljice s temom, Kada djeca počnu odlaziti.
 • U petak započinje devetnica Gospi Osječkoj u franjevačkoj crkvi u Tvrđi. Svaku večer devetnice hodočasti pojedina župa. Naša župa hodočasti u nedjelju, 1. prosinca. Molitva krunice je u 17:30, a sveta misa u 18:00 sati.
 • U subotu će u samostanu sestara u Bakarskoj 1 s. Anamarija Vuković imati duhovnu obnovu za mlade od osmog razreda osnovnih škola do drugih razreda srednjih škola. Zainteresirani neka se jave s. Anamariji (mob. 097 679 9410). Nakon večernje svete mise paljenje je prve adventske svijeće ispred naše crkve.
 • Sljedeće nedjelje slavimo prvu nedjelju došašća čime započinje nova crkvena ili liturgijska godina. Ujedno je prva nedjelja u mjesecu kada se svojim molitvama i novčanim prilozima sjećamo naših odgojnih ustanova – sjemeništa te molimo za duhovna zvanja. Pod jutarnjom svetom misom molit ćemo za dobročinitelje naše crkve i samostana. Predstavljanje ovogodišnjih kandidata za prvu ispovijed, prvu pričest i krizmu bit će pod svetom misom u 11:00 sati.
 • Kroz vrijeme došašća pozvani smo na djelotvornu ljubav prema potrebitima pa ćemo i ove godine skupljati namirnice i higijenske potrepštine u našoj župi. Svoj dar možete donijeti u župni ured. Možete uzeti prigodne caritasove kutijice te u njih stavljati dar svoga odricanja u došašću i sve to donijeti u crkvu treće nedjelje došašća kada je Nedjelja Caritasa.
 • Mise zornice započinju u ponedjeljak, 2. prosinca u 6:00 sati. Zornice su svakog radnog dana te tih dana neće biti svete mise u 7:30 sati. U došašću neće biti klanjanja pred Presvetim.
 • Ispovijed bolesnika i starijih osoba koji ne mogu doći u crkvu bit će po kućama ili stanovima 9. prosinca od 8:30 sati. Potrebno ih je prijaviti u župni ured.
 • Kupujte i čitajte vjerski katolički tisak. U sakristiji i župnom uredu možete kupiti kalendare za sljedeću godinu.