Župne obavijesti: 3.nedjelja došašća

TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA

16. prosinca 2018.

1. Danas slavimo 3. nedjelju došašća. Nedjelja je Caritasa kada skupljamo novčana sredstva za potrebe Nacionalnog, Nadbiskupijskog i Župnog Caritasa. Podsjećamo one koji su kumovi djece u Beninu da uplate svoj dar. Caritas naše Nadbiskupije poziva nas da u vrijeme adventa sudjelujemo u projektu “Veliko srce za male ljude” čime pomažemo rad Pučke kuhinje kao i Centar za beskućnike u Osijeku. Ujedno smo pozvani pomoći i Centru za dijete u Osijeku novčanim prilozima i dječjim potrepštinama. Zahvaljujemo svima koji ste darovali za potrebite u našoj Župi.

2. Mise zornice su od ponedjeljka do subote u 6:00 sati, a tih dana nema svete mise u 7:30.

3. Sutra je u Vikarijatu biblijsko-molitvena večer u 19:30 sati koju vodi vlč. Krešimir Bulat.

4. U utorak je u konkatedrali ispovijed studenata i mladih u 19:30 sati.

5. U srijedu je u Vikarijatu molitveno-katehetski susret za starije od 35 godina u 19:30 sati kojeg vodi p. Sebastijan Šujević.

6. Ove subote, s početkom u 14:00 sati, članovi Odbora za karitativnu djelatnost pri ŽPV-u pozivaju na susret usamljenih i starijih osoba iz naše župe u vjeronaučnoj dvorani te bi željeli da molitvom i druženjem provedemo ugodne trenutke u zajedništvu. Nakon večernje svete mise palimo četvrtu svijeću na adventskom vijencu ispred naše crkve uz prigodan kratki duhovni program.

7. Sljedeće nedjelje slavimo 4. nedjelju došašća, a djelatnici knjižare U pravi trenutak iz Đakova prodavat će knjige nakon svetih misa.

8. Molimo sve one koji su se doselili u našu župu, promijenili adresu stanovanja, kao i sve one koji do sada nisu primali blagoslov obitelji, a žele ga primiti, neka se jave u župni ured. Raspored blagoslova obitelji imate na oglasnoj ploči. Također molimo i sve vas koji još nemate župnu knjižicu ili je potrebno upisati promjene u postojeće, da se javite u župni ured.

9. U sakristiji i župnom uredu možete kupiti kalendare za sljedeću građansku godinu. Kupujte i čitajte vjerski tisak.

RASPORED BLAGOSLOVA – BOŽIĆ 2018.

26. prosinca (srijeda od 14:00):

Biogradska, Trogirska, Bapska, Baščanska, Makarska, Crikvenička, Šibenska, Senjska, Plitvička, Velebitska

27. prosinca (četvrtak od 9:00):

Medulinska, Umaška, Kaštelanska, Stonska, Lošinjska

28. prosinca (petak od 9:00):

Lokrumska, Rapska, Bračka, Paška, Mljetska, Hvarska, Viška, Creska, Lastovska, Kornatska, Bokokotorska, Kvarnerska, Dugootočka, Ugljanska, Pelješka, Pašmanska

29. prosinca (subota od 9:00):

Divaltova, Srijemska, Lopudska, Krčka, Brijunska, Korčulanska, Zlarinska, Biševska, Bakarska, J. Kihra, Murterska

30. prosinca (nedjelja od 14:00):

Orebićka, Gradačka, Zaostroška, Starigradska, Trpanjska, Velaluška, Porečka, Pulska

31. prosinca (ponedjeljak od 9:00):

Opatijska, Motovunska, Lovranska, Buzetska, Piranska, Rovinjska, Tovarnička, Humska, Labinska, J. Predgrađe