Blagdan Svete Obitelji

29.12.2019 proslavili smo naš crkveni god Svete Obitelji. Naime i ovom smo prilikom htjeli pokazati da je bitno Bogu zahvaliti svetom misom za našu župu te smo “ringišpil” i ostale popratne sadržaje zamijenili molitvom i pjesmom. Naš gvardijan fra Ante Perković predslavio je misno slavlje u 11 sati pod kojim je i blagoslovio naše nove župne zastave. Pjevanjem je animirao fra Miroslav Petrac zajedno s našim zborom, te je predstavio svoj novi, a treći po redu, nosač zvuka pod nazivom “Hvala Stvoritelju”.

Bogu smo zahvalni na našoj župnoj zajednici, našem župniku i svim obiteljima koje u njoj prebivaju.

Bože, od kojega dolazi svako očinstvo na nebu i na zemlji,
Oče koji si Ljubav i Život,
neka svaka obitelj na zemlji posredstvom Tvoga Sina Isusa Krista,
„ rođena od žene “
i posredstvom Duha Svetoga,
izvora Božje ljubavi postane istinsko svetište
života i ljubavi za nove naraštaje koji se uvijek obnavljaju. Neka Tvoja milost vodi misli i djela supruga prema dobru njihovih obitelji i svih obitelji svijeta.Neka mladi naraštaji nađu u obiteljima oslonac za razvoj svoje osobnosti i rast u ljubavi i istini.
Neka se ljubav ojačana milošću sakramenta braka pokaže jačom od svake slabosti i krize kroz
koje ponekad prolaze naše obitelji.
Bože, molimo Te, po zagovoru Svete Obitelji iz Nazareta,
da Crkva u svim narodima na zemlji može
plodno vršiti svoje poslanje u obiteljima i po obiteljima.
Ti si Život, Istina i Ljubav u zajedništvu sa Sinom i Duhom Svetim. Amen. (Papa Ivan Pavao II)