Prva pričest u našoj župi

Nitko na Zemlji ne bi nikad mogao usporediti jednu svetu pričest sa svom drugom stvorenom stvarnošću. Ipak, razmislite o ovome: sav stvoreni svemir i njegove zvijezde, planete, beskrajni oceani, veličanstvene planine i zvjezdano nebo, kao i sve ribe u morima i životinje koje nastanjuju zemlju, nisu ništa prema jednoj, samo jednoj svetoj pričesti. Zašto? Razlog je jednostavan, ali vrlo uzvišen: u svetoj pričesti nalazi se sam Bog! Sveta pričest nije neki nejasan ili apstraktan simbol, kao što nekatolici tvrde! U svetoj pričesti je sam Bog. Bog je izvor svega što postoji i svrha našeg postojanja! Bog nas je svih stvorio iz ljubavi, kako bismo bili s Njim i ljubili ga u ovom životu i cijelu vječnost u nebu!

U subotu, 04. svibnja u našoj župi prvoj pričesti je pristupilo 64 prvopričesnika. Dragi prvopričesnici, neka vas vaša vjera štiti, ali nemojte zaboravi i vi štititi svoju vjeru. Nastavite ustrajno koračati putem kojeg ste započeli na krštenju, te danom prve pričesti nastavili. I, zapamtite: ne pričešćivati se, je kao kad netko umre od žeđi pokraj izvora vode. Kad bi samo bili svjesni što je Sveta Pričest… kolika bi naša radost bila veća što imamo takvu privilegiju, primiti živog Boga, ne bi propustili niti jednu priliku koja nam se pruža da se pričestimo. Iako možda ne shvaćate  sve blagoslove koje vam  je Bog pripremio, vjerujemo da ćete kroz život uživati u Njegovoj milosti. Neka vas On vodi putevima koji su za vas najsigurniji…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.