Cvjetnica u našoj župi

Cvjetnicom započinjemo Veliki tjedan. U našoj župi smo pod svetim misama slušali navještaj Muke po Luki, a prije svete mise u 11 sati svečanim blagoslovom maslinovih grančica, te procesijom oko crkve posvijestili smo si Isusov svečani ulazak u Jeruzalem. Bogu zahvalni na svemu što smo proživjeli protekle dvije godine, te radosni zbog ukinutih mjera vjerujemo da ćemo i ovaj Veliki tjedan iskrenije i vjernije proslaviti, a osobito vrhunac liturgijske godine- Vazmeno trodnevlje.

Kada se samo sjetimo koliko nam je teško palo sve što se događalo za vrijeme pandemije, svaka ružna riječ, svaka osuda, svako negodovanje i mrgudanja zbog niti sat vremena provedenih s maskom na licu da bismo odgovornije bili u zajedništvu i slavili Isusa, i kada to usporedimo s onim što je On za nas podnio vidimo koliko smo zapravo bili oholi. Molimo se da nam Isusova muka uvijek bude primjer da budemo ponizni, poslušni i da ljubimo. Jer On nije morao proći Križni put, a prošao ga je zbog nas jer je ljubio.. Nikada to ne smijemo zaboraviti koliko je tanka linija od Hosana do raspni ga….

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.