Slavlje u Kući susreta Tabor

Zajedno sa našim župnikom fra Dragutinom nas četiri krenuli smo put Samobora na blagoslov nove dvorane u kući susreta Tabor. U prepunoj dvorani koja nas je oduševila svojim modernim izgledom i jednostavnošću a opet plijeni pažnju detaljima započeli smo slavlje blagoslovom i nastavili sa svetom misom koju je predvodio mons. Ivan Šaško, pomoćni biskup zagrebački. Doista je bio poseban osjećaj nazočiti jer se kroz pjesmu i atmosferu u dvorani u potpunosti mogla osjetiti prisutnost Duha Svetoga, gledajući nasmiješena lica vjernika koji su upravo na tome mjestu ubrali duhovne plodove na raznim seminarima kojih je na Taboru do sada bilo. Nakon svete mise proslava je nastavljena prigodnim domjenkom i druženjem. Ovu priliku iskoristili smo da se pozdravimo sa mnogim dragim licima, između ostaloga i našim provincijalnim ministrom fra Ilijom Vrdoljakom s kojim smo u ugodnom razgovoru dotakli se mnogih tema- našeg fra Zvjezdana Linića, naše župe i fratara koji djeluju u njoj,. Radosni smo što smo i mi, župljani Svete Obitelji, a na poticaj fra Dragutina utkali dio sebe svojim molitvama i darovima u izgradnju dvorane i obnovu Kuće susreta Tabor. Radujemo se svakom novom hodočašću na Tabor jer doživljavamo ono što je i biskup Ivan naglasio: susret u vjeri.