Župne obavijesti: 18. nedjelja kroz godinu

4. kolovoza 2019.

  • Danas slavimo osamnaestu nedjelju kroz godinu, a ujedno je prva nedjelja u mjesecu kada se svojim molitvama i novčanim prilozima sjećamo naših sjemeništa i molimo za duhovna zvanja.
  • Sutra slavimo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja. Sveta misa za Domovinu bit će u 18:30 sati.
  • U petak je u 18:15 pobožnost na čast bl. Mariji Petković.
  • Sljedeće nedjelje slavimo devetnaestu nedjelju kroz godinu. Gosti naše župe bit će franjevci iz provincija južnoslavenske konferencije koji se pripremaju za svečane zavjete. Oni će sudjelovati na svetoj misi u 10 sati.
  • Molimo sve vas koji još nemate župnu knjižicu ili je potrebno upisati promjene u postojeće, da se javite u župni ured. Na žalost, još je uvijek velik broj obitelji bez knjižice u što se uvjeravamo kod prijave sprovoda, krštenja, vjenčanja i sl. pa je puno puta zaista teško znati tko je iz naše župe…
  • Od 1. kolovoza do 10. listopada otvoren je natječaj za dobivanje stipendije Nadbiskupijske zaklade “Dr. Nikola Dogan” za pomoć učenicima i studentima u školskoj i akademskoj godini 2019./2020. Isto tako, od 1. kolovoza započeo je Projekt “Jedan novčić – zalog za našu budućnost” Zaklade “Dr. Nikola Dogan” čime svojim novčanim prilozima pomažemo rad Zaklade za školovanje siromašnim učenicima i studentima. Zainteresirani mogu dodatne informacije dobiti na web stranici www.caritas.djos.hr. Svoje novčane priloge možete dati u župnom uredu.
  • Za Veliku Gospu naša Župa hodočasti Gospi od Utočišta u Aljmaš. Polazak je u 8:00 sati. Cijena autobusne karte je 35 kuna. Prijave se primaju u župnom uredu u uredovno vrijeme.
  • Kupujte i čitajte katolički tisak.