Župne obavijesti: Cvjetnica

  • Slavimo nedjelju Muke Gospodnje – Cvjetnicu. Započinje Veliki tjedan. Caritasove kutijice kao i novčani dar za potrebe Caritasa možete dati na izlazu iz crkve.
  • Ispovijedamo prije svetih misa u župnom uredu. U vazmenom trodnevlju nećemo ispovijedati. Ispovijed za studente bit će u Konkatedrali 30. ožujka u 20:00 sati.
  • Utorkom je pobožnost 13 utoraka na čast sv. Antunu Padovanskom. Zbog epidemioloških razloga molimo na početku večernje svete mise molitvu sv. Antunu nakon čega slijedi sveta misa.
  • U srijedu je pobožnost križnoga puta u našoj župnoj crkvi u 15:00 sati.
  • Na snazi su još uvijek posebni propisi Civilnog stožera kao i upute našega Nadbiskupa za sprečavanje širenja Covida19 kojih smo se obvezni pridržavati. Naši nam redari pomažu u tome pa vas molimo za ozbiljnost i odgovornost osobito u danima Vazmenog trodnevlja koji su pred nama.
  • VELIKI ČETVRTAK: Nema jutarnje svete mise i prije podne ne uredujemo u župnom uredu. U 10:00 sati je Misa posvete ulja u Katedrali u Đakovu. U našoj župnoj crkvi je u 18:30 misa Večere Gospodnje.
  • VELIKI PETAK: Obvezatan post i nemrs; nema svetih misa; u 9:00 sati je u našoj župnoj crkvi križni put, a u 18:00 sati započinju obredi Velikog petka. Milostinja Velikog petka ide za braću i sestre katolike u Isusovoj domovini, što osobito pokazujemo svojim novčanim prilogom kod klanjanja križu.
  • VELIKA SUBOTA: nema svetih misa; pohod „Božjem grobu“ je cijeli dan. Crkva će biti otvorena od 8:00 sati, a Vazmeno bdijenje započinje u 19:00 sati.
  • Sljedeće nedjelje slavimo Nedjelju uskrsnuća Gospodinova – Vazam. Mise su prema izvanrednom rasporedu. Na kraju  svetih misa u 7:00; 8:00, 9:00 i 10:00 sati bit će blagoslov jela. Nakon svih svetih misa skupljat ćemo novčane priloge za „Petrov novčić“ čime pomažemo djelovanju Svete Stolice u Rimu. Na uskrsni ponedjeljak skupljat ćemo pisanice i čokolade za korisnike Pučke kuhinje u Osijeku nakon svetih misa. Novčane priloge za sjemeništa skupljat ćemo na Bijelu nedjelju.
  • Molimo sve vas koji još nemate župnu obiteljsku knjižicu ili je potrebno upisati promjene u postojeće, da se javite u župni ured. Kupujte i čitajte katolički vjerski tisak.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.