Župne obavijesti: 2. korizmena nedjelja

 • Danas slavimo drugu korizmenu nedjelju. Marijine časne sestre humanitarnom akcijom prodaje kolača skupljaju dragovoljne priloge za djecu u Africi, u Beninu. Redoviti mjesečni susret Mjesnoga bratstva OFS-a je u 16:30 sati.
 • Sutra započinje Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini. Sutra neće biti biblijskog sata.
 • Pobožnost križnoga puta u našoj župnoj crkvi u korizmi je srijedom i petkom u 18:00 sati.
 • U četvrtak je u 19:00 sati susret s roditeljima ovogodišnjih kandidata za prvu ispovijed i pričest.
 • U subotu je u samostanu Kćeri Milosrđa u Bakarskoj 1 duhovna obnova za mlade. Više o tome imate na oglasnoj ploči, a u Vikarijatu je, s početkom u 19:00 sati, dekanatski susret bračnih parova s temom Imati vremena za bračnu komunikaciju te prepoznati negativne utjecaje medija na bračni život. Predavači su: dr. sc. Stanislav Šota i studenti KBF-a iz Đakova.
 • Dekanatski križni put obitelji bit će u Aljmašu 22. ožujka u 16:00 sati.
 • Sljedeće nedjelje slavimo treću korizmenu nedjelju. Završava Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini kada ćemo nakon svetih misa skupljati novčane priloge za našu braću i sestre s kojima želimo biti materijalno, molitveno i duhovno povezani.
 • Prikupljanje prehrambenih proizvoda i higijenskih potrepština za potrebite naše Župe bit će u razdoblju između četvrte korizmene nedjelje i Cvjetnice.
 • Caritas naše Nadbiskupije poziva nas na sudjelovanje u akciji projekta „75 za 1“. Cilj tog projekta je prikupljati novčana sredstva za Nadbiskupijsku zakladu „Dr. Nikola Dogan“ koja stipendira učenike i studente slabijeg imovnog stanja s područja Nadbiskupije. Potrebno je u svakoj župi pronaći barem 75 obitelji ili pojedinaca koji žele darovati 20 kuna u svrhu projekta. Jasno da se može darovati i više i da može biti i više obitelji ili pojedinaca. Vremensko razdoblje skupljanja je mjesec ožujak ove godine. Svoje novčane priloge možete donositi u župni ured.
 • Petnaesti križni put mladih naše nadbiskupije bit će 28. ožujka ove godine. Sudionici križnog puta krenut će iz Dragotina ispred crkve gdje je okupljanje od 9:00 do 9:30 sati, a završetak je u Centru za duhovne obnove „Božje milosrđe“ na Ovčari gdje će biti sveta misa oko 18:00 sati. Križni put je za mlade srednjoškolske dobi i starije. Više informacija o Križnom putu može se vidjeti preko društvenih mreža Ureda za pastoral mladih naše nadbiskupije, a prijave su u župnom uredu do 22. ožujka ove godine.
 • Susret hrvatske katoličke mladeži u Zagrebu bit će 9. i 10. svibnja ove godine. Mladi, koji se moraju prijaviti preko župa za taj susret, trebaju biti u Zagrebu 8. svibnja predvečer. Prijave za ovaj Susret su do 14. ožujka u župnom uredu, a smiju se prijavljivati mladi od 8. razreda osnovne škole do 30 godina starosti.
 • Molimo sve vas koji još nemate župnu obiteljsku knjižicu ili je potrebno upisati promjene u postojeće, da se javite u župni ured.
 • Kupujte i čitajte katolički vjerski tisak.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.