Dan bolesnika u našoj župi

Volonteri Caritasa naše župe i ove su godine osmislili susret bolesnika u našoj crkvi. U poslijepodnevnim satima bila je prilika za ispovijed nakon čega je slijedila sveta misa koju je predvodio župnik fra Dragutin, te je podijeljeno bolesničko pomazanje svima koji su bili spremni primiti ga.

Nakon mise nastavljeno je ugodno druženje uz zakusku u crkvenim prostorijama.

Molitva pod zaštitu Gospe Lurdske

O, Marijo, Majko mudrosti i dobrote, pogledaj milostivim okom na duhovne i tjelesne potrebe moje obitelji. Oni, koje ljubim, žive u svijetu čiji je duh protivan evanđeoskim savjetima, te su tako izloženi da sagriješe i da budu robovima ljudskoga obzira. Ja te dakle zaklinjem da ih štitiš i od zla braniš, te čvrsto priljubiš svetoj Crkvi!
Neka se uvijek po njima vrši volja Božja i neka u žrtvama, koje budu prinosili, uvijek odsijeva duh veledušja i kršćanske ljubavi! Ne dvojim ni najmanje da ćeš štititi moju obitelj, ali te molim da samo učiniš, da se u svakoj potrebi k Tebi utječemo i da ne prestanemo za života i na smrti moliti se Tebi i imati čvrsto pouzdanje u Tvoju zaštitu.

Majko Božja Lurdska, moli za nas!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.