Susret s majkom Jean Michela Nicoliera

Dani sjećanja na pad Vukovara i ove godine bude u svima nama tugu, ponos i osobito molitvu za sve kojih više nema, a svojim su životima i smrću utkali se u temelje naše Hrvatske. Jedna od tih žrtava je i Francuz, Jean Michele Nicolier čija je majka bila u našoj župi na nedjeljnoj misi 17.11. te nam učinila posebnu čast svojim dolaskom. Brojni župljani prilazili su joj nakon mise kako bi joj zagrljajem i stiskom ruke rekli : Merci Lyliane za vašeg sina koji svojom žrtvom ostaje trajan spomenik našem narodu i domovini. Lyliane je kroz ove dane boravila u Osijeku i Vukovaru. Posebno je ganuta kako naš narod voli njezinog sina i osobno želi izreći i boriti se za istinu i pravdu vezano uz Domovinski obrambeni rat i europsku politiku. Brojni hodočasnici u Vukovaru zahvaljivali su joj na sinu, a ona je strpljivo, majčinskim zagrljajem prišla svakome od njih. Ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, gradonačelnik grada Vukovara Ivan Penava, voditeljica emisije Demokracija Tatjana Markić, ravnatelj Memorijalnog centra Domovinskog rata Krunoslav Šeremet ugostili su je i iskazali poštovanje i zahvalu. I mi smo sretni i Bogu zahvalni što nam je dao radost susreta baš u našoj župi sa majkom hrabrosti te što je obitelj Šargač koji su obiteljski prijatelji s obitelji Nicolier bila domaćin majke Lyliane i prijatelja.

Svim našim herojima ostajemo vječno zahvalni za njihovu ogromnu žrtvu. Snivajte u Isusovom naručju i čuvajte naš Vukovar i našu domovinu Hrvatsku. Vječna vam hvala i slava,hrabri naši sokolovi!!!!