Sveta misa za poginule hrvatske branitelje iz naše župe20. studenoga svake godine komemoriramo svetom misom 31 poginulog hrvatskog branitelja iz naše župne zajednice. Tako i ove godine fra Dragutin je predslavio misno slavlje pod kojim su pročitana sva imena i prezimena za koje je služena sveta misa. U svojoj propovijedi osvrnuo se na Božju riječ iz Druge knjige o Makabejcima gdje majka hrabri svoju djecu za svjedočenje vjere usprkos prijetnji smrću. Pozvao nas je svojim propitivanjem o ulozi majki i očeva  u našim obiteljima te koje su vrijednosti zastupljene a tiču se života, ljudskosti, vjere, domoljublja…. Prije završnog misnog blagoslova Tatjana je pročitala Molitvu za sve hrvatske branitelje iz koje posebno izdvajamo: „Obraćamo ti se iz dubine svoje duše srca, za sve naše branitelje koji su žrtvovali svoje živote braneći svoje ognjište i svoju domovinu, žrtvujući svoju mladost, svoje tjelesno i duševno zdravlje, svoje živote“.

Molimo Ti se Isuse da njihovim obiteljima podariš mir u duši kako bi do ponovnog susreta s njima uspjeli boriti se s tugom. Amen!