Tijelovo u našoj župi

Svetkovina Tijela i Krvi Kristove jest poticaj i zahvalnost da imamo Isusa Krista vidljivoga u posvećenoj hostiji. Posebnost ove svetkovine jest procesija u kojoj pronosimo vidljivoga Krista u mjestu gdje živimo i djelujemo. U našoj župi kroz nekoliko godina procesiju imamo oko crkve iako je bilo pojedinih prijedloga da idemo i kroz našu gradsku četvrt. Predajmo Gospodinu naše želje i tko zna možda slijedeće godine uz sudjelovanje naših župljana to i ostvarimo.

Misna slavlja bila su prema nedjeljnom rasporedu, a večernju misu i procesiju predvodio je fra Stjepan, župni vikar. Drago nam je da su i djeca sudjelovala, te vjerujemo da će slijedeće godine biti još djece, njihovih roditelja, naših župljana….

Ja sam kruh živi koji je s neba sišao. Tko bude jeo od ovoga kruha, živjet će uvijeke. (Iv 6,51)

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.