Župne obavijesti: 3. korizmena nedjelja

Slavimo treću korizmenu nedjelju. Nakon svetih misa skupljamo novčane priloge za našu braću i sestre u Bosni i Hercegovini s kojima želimo biti materijalno, molitveno i duhovno povezani. Svoje novčane priloge možete dati na izlazu iz crkve.

Sutra je biblijski sat nakon večernje svete mise.

Utorkom je pobožnost trinaest utoraka na čast sv. Antunu Padovanskom u 18:15 sati.

U srijedu i petak pobožnost je križnoga puta u 18:00 sati.

Srijedom je nakon večernje svete mise susret molitvene zajednice.

U četvrtak je nakon večernje svete mise susret udruge Vojske Bezgrešne.

U petak slavimo Navještenje Gospodinovo – Blagovijest. Svete mise su u 7:30 i 18:30 sati.

Sljedeće nedjelje slavimo četvrtu korizmenu nedjelju. Pod svetom misom u 11:00 sati novoizabrani i potvrđeni članovi župnih vijeća od našega nadbiskupa dat će prisegu. Na oglasnoj ploči imate popis svih kandidata s brojem glasova osvojenih na izborima za župna vijeća održanim prošle nedjelje. Pod tom misom bit će i skupina mladih iz Varaždina koji će voditi liturgijsko pjevanje. S njima će biti časni brat fra Dražen Kovač.

Ispovijed starijih i bolesnih osoba po kućama koji ne mogu doći u crkvu bit će u ponedjeljak, 4. travnja, od 8:30 sati. Potrebno je prijaviti ih u župni ured u uredovno vrijeme. Ispovijed za ostale je redovito prije svetih misa u župnom uredu.

Nadbiskupijski križni put za mlade bit će 2. travnja ove godine od Dragotina do Centra za duhovne obnove „Božje milosrđe“ na Ovčari. Zainteresirani neka se jave u župni ured do kraja ožujka, a o Križnom putu mladi se mogu informirati i na društvenim mrežama Ureda za pastoral mladih naše nadbiskupije.

Zahvalni za vašu pomoć kojom pomažete obnovu naših crkava i samostana nastradalih u potresima, preporučamo se i nadalje vašoj dobroti. Svoj novčani prilog možete dati u posebno označenu škrabicu pri izlazu iz crkve ili u župni ured ili direktno uplatiti na račun koji se nalazi na plakatu ili letku.

Caritas naše Nadbiskupije nastavlja s projektom „Blaženije je davati nego primati“ čime svojim novčanim prilozima i živežnim namirnicama, pomažemo Caritasovu Pučku kuhinju u Osijeku i Caritasov Centar za prihvat beskućnika – Osijek. Svoje darove možete donijeti u župni ured. Za potrebite u našoj župi prikupljat ćemo između četvrte korizmene nedjelje i Cvjetnice.

Prikupljamo humanitarnu materijalnu pomoć za Ukrajinu kao i za izbjeglice iz Ukrajine. Na oglasnoj ploči imate popis što se sve prikuplja od higijenskih potrepština i prehrambenih proizvoda. Svoje darove možete donositi u župni ured kao i u crkvu kada dolazite na svete mise, a osobito na pobožnosti. Volonteri Caritasa spremni su i doći po vaše darove ako ste u nemogućnosti sami donijeti u crkvu. Potrebno je nazvati župni ured. Tko želi primiti izbjeglice potrebno je prijaviti se u župnom uredu radi evidencije.

U našoj župnoj crkvi obveza je dezinfekcija ruku na ulazu i nošenje maski. Redari nam pomažu u poštivanju tih mjera.

Molimo sve vas koji još nemate župnu obiteljsku knjižicu ili je potrebno upisati promjene u postojeće, da se javite u župni ured u uredovno vrijeme.

Kupujte i čitajte katolički vjerski tisak.

POPIS SVIH S DOBIVENIM BROJEM GLASOVA

IZBORI ZA ŽUPNA VIJEĆA
Osijek, Sveta Obitelj, 13. ožujka 2022.

Župno pastoralno vijeće (Izašlo je 359 glasača, a bilo je 14 nevažećih listova)
Redni broj/ime i prezime kandidata/godina rođenja/adresa/zanimanje/broj dobivenih glasova na izborima

Odbor za naviještanje

 1. Stipe Crnković, 1969., Trpanjska 7, Osijek, umirovljeni branitelj, 261 glas
 2. Nikolina Janc, 1980., Rapska 65, Osijek, mag. eng. i nj. jezika, 99 glasova
 3. Andrijana Leko, 1976., Creska 4,Osijek, dipl. učiteljica, 253 glasa
 4. Ksenija Tomas, 1969., Bakarska 11, Osijek, dentalni asistent, 82 glasa

Odbor za liturgijski i molitveni život

 1. Ana Erkapić, 1994., Plitvička 1, Osijek, mag. sestrinstva, 226 glasova
 2. Danijel Janc, 1976., Rapska 50, Osijek, monter centr. grijanja, 238 glasova
 3. Katarina Kurtović, 1978., Bračka 146, Osijek, medicinska sestra, 115 glasova
 4. Miroslav Mlinarević, 1978., Kvarnerska 1, Osijek, strojarski ing., 211 glasova
 5. Franjo Pratljačić, 1968., Biševska 29, Osijek, umirovljeni policajac, 84 glasa
 6. Branka Skorup, 1989., Lovranska 8, Osijek, upravni referent, 143 glasa

Odbor za karitativno djelovanje

 1. Gabrijela Anić, 1982., Divaltova 214a, Osijek, prof. fizike, 95 glasova
 2. Silvana Crnković, 1971., Trpanjska7, Osijek, upravni referent, 138 glasova
 3. Mirta Jakovac, 1970., Trogirska 21, Osijek, dipl. ekonomist, 184 glasa
 4. Josip Maleš, 1960., Bračka 138b, Osijek, liječnik, 209 glasova
 5. Sandra Šimović, 1982., Stonska10, Osijek, prodavačica, 146 glasova
 6. Tatjana Šargač, 1980., Bračka 16a, Osijek, administrator, 269 glasova

Župno ekonomsko vijeće (Izašlo je 357 glasača, a bio je 1 nevažeći list)
Redni broj/ime i prezime kandidata/godina rođenja/adresa/zanimanje/broj dobivenih glasova na izborima

 1. Stipe Crnković, 1969., Trpanjska 7, Osijek, umirovljeni branitelj, 280 glasova
 2. Robert Gergurec, 1973., Lošinjska 1, Osijek, umirovljeni policajac, 68 glasova
 3. Krunoslav Janc, 1979., Rapska 65, Osijek, grafičar, 132 glasa
 4. Andrijana Jozanović, 1977., Rapska 31, Osijek, farmaceutski tehničar, 176 glasova
 5. Željka Knežević, 1982., Paška 25, Osijek, prvostupnica ekonomije, 183 glasa
 6. Jasna Krešo, 1972., Murterska 58, Osijek, trgovkinja, 133 glasa
 7. Ivan Roček, 1981., Južno predgrađe 19, Osijek, soboslikar, 147 glasova
 8. Milan Vrdoljak, 1967., Šibenska 28, Osijek, trgovac 315 glasova

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.