Misijski tjedan u našoj župi

Kroz cijeli protekli tjedan pripremali smo se za misijsku nedjelju u našoj župi na način da su svakodnevno članovi misijske skupine čitali homilije naših misionara koji su diljem svijeta. Na samu misijsku nedjelju na svetoj misi u 11 sati vjeroučenici OŠ ” Tin Ujević” iz Osijeka pripremili su kratki scenski prikaz ” Djeca svijeta” o važnosti zahvalnosti za ono što imaju i ujedno prikazali kako žive djeca diljem svijeta, a osobito o djeci koja ne mogu niti pohađati školu. Večernju svetu misu predslavio je vlč. Vedran Bilić župnik iz Ilače koji je tri godine proveo u Peru kao misionar te je o tome govorio u propovijedi, svjedočeći o važnosti misija i prisutnosti misionara, napose svećenika kojih je u području u kojem je on boravio iznimno mali broj. Nedostupnost između mjesta koje pokriva Vikarijat u Amazoniji veliki je problem u evangeliziranju kako postojećih vjernika tako i onih kojima bi se mogla naviještati Radosna vijest. Naglašavajući taj problem, kao i jezičnu barijeru između misionara i vjernika vlč. Vedran posebno je istaknuo Božju providnost kojom su i oni najveći problemi postali maleni. Nakon svete mise mise iznimno se obratio skupini srednjoškolaca koji se kroz trogodište pripremaju za primanje Sv. potvrde. Zanimljivo je bilo njegovo svjedočenje o svećeničkom pozivu a bio je ing. strojarstva koji je u sebi osjetio Božji poziv. Zahvaljujemo ovim putem vlč. Vedranu na spremnosti svjedočenja misijskog poziva i na svoj ljubavi prema misijama i našoj Domovini što u svojoj homiliji nije zaboravio spomenuti. Našim župljanima hvala na novčanim prilozima i molitvama za uspjeh i rad misija diljem svijeta te za snagu i ustrajnost naših misionara na koje zazivamo obilje Božjeg blagoslova.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.