Pepelnica-križni put

U našoj župi Križnim putem i Pepelnicom započeli smo Korizmu. Molitvu pred postajama križnoga puta predmolio je fra Stjepan, uz poštivanje epidemioloških mjera te nešto drukčije nego smo navikli do sada, iako to nije umanjilo bit pobožnosti pa je stoga križni put srijedom i petkom u 15 sati. Zastajući pred svakom postajom pokušavamo se barem malo suobličiti s mukom koju je Isus proživljavao u zadnjim trenutcima svoga života.

Pepelnicu smo proslavili svetim misama čime smo započeli korizmeni hod u našoj župi. Simboličnim posipanjem pepela po glavi posvijestili smo si da smo prah i da ćemo se u prah pretvoriti, ali da ništa nije uzalud jer nas čeka život vječni. Potrebno je obratiti se i povjerovati Evanđelju i pokušati živjeti u molitvi, pobožnosti, odricanju, bratskoj ljubavi i dobrim djelima.

Četrdeset dana hoda s Isusom. Jesi li spreman? Spremna?

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.