Župne obavijesti: 5. nedjelja kroz godinu

  • Slavimo petu nedjelju kroz godinu. Prva je nedjelja u mjesecu kada se svojim molitvama i novčanim prilozima sjećamo naših odgojnih ustanova te molimo za duhovna zvanja. Svoj novčani dar za sjemeništa možete dati na izlazu iz crkve.
  • U srijedu slavimo spomendan bl. Alojzija Stepinca, kardinala i mučenika. Redovite svete mise bit će u 7:30 i 18:30 sati, a braća i sestre našega Mjesnoga bratstva OFS-a imat će svetu misu u 17:00 sati pod kojom će biti slavlje svečanih zavjeta. Taj dan će biti na Prvom programu Hrvatske televizije u 20:10 sati dokumentarni film, Stepinac – Kardinal i njegova savjest, scenaristice i redateljice Višnje Starešine. Film je nastao u koprodukciji Interfilma i Hrvatskog katoličkog sveučilišta.
  • U četvrtak slavimo Gospu Lurdsku. Zbog pandemije neće biti susreta bolesnika u našoj župnoj crkvi, a svete mise bit će u 7:30, 17:30 i 18:30 sati.
  • Sljedeće nedjelje slavimo šestu nedjelju kroz godinu. Neće biti redovitog mjesečnog susreta Mjesnoga bratstva OFS-a.
  • Akciju pomoći nastradalima od potresa u Sisačkoj biskupiji nastavljamo i dalje tako da svoje novčane priloge kao i higijenske potrepštine možete donijeti u župni ured.
  • Molimo sve vas koji još nemate župnu obiteljsku knjižicu ili je potrebno upisati promjene u postojeće, da se javite u župni ured.
  • Blagoslov obitelji u našoj župi imamo subotama u veljači ove godine od 9:00 sati, s time da je potrebno prijaviti svoju obitelj za blagoslov u župnom uredu u uredovno vrijeme. Jasno da je potrebno pridržavati se mjera kako nam nalaže Stožer civilne zaštite. Nećemo ići prema ustaljenom rasporedu već će obitelj znati pri samoj prijavi kada će biti blagoslov.
  • Kupujte i čitajte katolički vjerski tisak.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.