Čestitke našem župniku

Na redovitom 41. kapitulu Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda, koji se održava u samostanu sv. Franje u Rovinju pod predsjedanjem generalnog vizitatora fra Domagoja Runje, člana Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja iz Splita, u utorak 16. lipnja 2020. izabrana je nova Uprava Provincije.

Nakon brojanja glasačkih listića koji su pristigli od braće iz cijele provincije, te nakon glasanja braće prisutne na Kapitulu, naša zajednica je dobila novu upravu koja će služiti u tome sastavu sljedeće tri godine (osim provincijalnog ministra koji se bira na šest godina).

Po odluci braće koja su izrazila svoju volju odlučeno je da će sljedeća braća biti u upravi provincije:

Provincijalni ministar: fra Milan Krišto

Vikar provincije (zamjenik): fra Dragutin Bedeničić

Definitori: 

  1. fra Smiljan Berišić
  2. fra Robert Perišić
  3. fra Krunoslav Kocijan
  4. fra Ratko Radišić
  5. fra Marko Pustišek
  6. fra Danijel Patafta

Od srca čestitamo našem župniku fra Dragutinu na izabranoj službi vikara provincije( zamjenik provincijala), neka ga Gospodin prati na tome putu kako bi i dalje svojim nesebičnim zalaganjem, trudom i otvorena srca bio na blagoslov braći fratrima i svima nama. Pratio ga zagovor svetoga Franje čiji primjer itekako nasljeduje.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.