Adventska događanja

Paljenjem prve adventske svijeće u našoj župi nastavljamo višegodišnju tradiciju koju je osmislio naš najdraži župni vikar fra Davor Filko čiji odlazak je i više nego osjetan, uistinu nam nedostaje.

Tijekom adventa imamo pregršt događanja: paljenje svijeća, zornice, sudjelovanje na devetnici Gospi Osječkoj, prikupljanje živežnih namirnica, higijenskih potrepština, novčanih priloga za potrebite naše župe, Pučke kuhinje, Centra za majku i dijete, Centra za beskućnike, Nedjelja Caritasa, pomoć unesrećenima u potresu u Albaniji.

Sudjelujući pokazujemo djelotvornu ljubav kojom smo korak bliže Djetešcu koje nam dolazi… Bit Božića je ljubav i pomaganje potrebitima koje nas približava Bogu -samoj ljepoti. Neka nas ne opije šeranilo izloga i pretrpani stol, nego sjaj Isusa koji će se ogledati u našoj duši i djelima.. Svi smo pozvani!!