Izvanredni misijski mjesec u našoj župi

Na poziv pape Franje, u našoj župi, članovi misijske skupine osmislili su razna događanja, a sve u vezi misija. Nedjelju uoči izvanrednog misijskog mjeseca, u crkvi je puštena video-poruka pape Franje o Papinskim misijskim djelima. Prve nedjelje u listopadu, pod svim svetim misama, pročitana je poruka msgr. Ivice Petanjka, predsjednika Vijeća HBK-a za misije, a povodom izvanrednog misijskog mjeseca. Druge nedjelje u listopadu na kraju svake svete mise molila se molitva pape Franje, također za misije. U tjednu prije misijske nedjelje, pod večernjim svetim misama bile su pročitane homilije naših misionara iz brošure Papinskih misijskih djela za ovu godinu. Na samu misijsku nedjelju prikazan je kratki dokumentarni film koji je približio župljanima samo dio teškog života ljudi u krajevima gdje djeluju naši misionari. Članovi misijske skupine osmislili su i škrabicu koja je bila postavljena ispred oltara kako bi vjernici svojim novčanim prilozima pokazali djelotvornu ljubav.