Župne obavijesti: 6. vazmena nedjelja

  • Danas slavimo šestu vazmenu nedjelju. U tijeku su izbori za Europski parlament.
  • Sutra je biblijski sat nakon večernje svete mise.
  • U utorak je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom u 18:15 sati.
  • U četvrtak slavimo Uzašašće Gospodinovo – Spasovo. Svete mise su u 7:30 i 18:30 sati. Ujedno je i Dan naše gradske četvrti Jug 2 pa ćemo pod večernjom svetom misom moliti na tu nakanu.
  • U petak je u 19:30 sati dobrotvorni koncert u našoj crkvi čime želimo pomoći misiju u Boliviji gdje djeluje fra Ivica Vrbić, kapucin. Više o koncertu imate na oglasnoj ploči.
  • U subotu slavimo obljetnicu posvete naše župne crkve. Svete mise su u 7:30 i 18:30 sati. U Varaždinu je susret crkvenih zborova naše Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda na kojem sudjeluje i naš župni zbor. Ujedno je i prva subota u mjesecu kada pod večernjom svetom misom molimo za duhovna zvanja, a nakon mise je klanjanje pred Presvetim.
  • Sljedeće nedjelje slavimo sedmu vazmenu nedjelju. Prva je nedjelja u mjesecu kada se svojim molitvama i novčanim prilozima sjećamo naših sjemeništa te molimo za duhovna zvanja. Pod jutarnjom svetom misom molit ćemo za dobročinitelje naše crkve i samostana. Gosti naše župe bit će članovi Hrvatskoga pjevačkog društva „Graničar“ iz Nove Gradiške koji će pjevati pod svetom misom u 11:00 sati.
  • U subotu, 8. lipnja ove godine, imat ćemo župno hodočašće Majci Milosti na Trsat. Zainteresirani neka se jave u župni ured. Cijena puta je 170 kn, a polazak će biti u 4:00 sata.
  • Molimo sve vas koji još nemate župnu obiteljsku knjižicu ili je potrebno upisati promjene u postojeće, da se javite u župni ured.
  1. Kupujte i čitajte vjerski tisak.