Župne obavijesti: 5. vazmena nedjelja

  • Danas slavimo petu vazmenu nedjelju. Nakon svetih misa skupljamo novčane priloge za obnovu Kuće susreta Tabor u Samoboru. Redoviti susret članova Mjesnoga bratstva OFS-a je u 16:30 sati.
  • Sutra je biblijski sat nakon večernje svete mise. U Vikarijatu je „Biblijsko-molitvena večer“ pod vodstvom vlč. Krešimira Bulata s početkom u 19:30 sati.
  • U utorak je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom u 18:15 sati, a susret članova Schönstatske obitelji je nakon večernje svete mise. U Vikarijatu je s početkom u 19:30 sati predstavljanje zbornika „Misaona popudbina Tome Vereša“ u organizaciji Udruge katoličkih intelektualaca, Ogranka Matice hrvatske Osijek te Instituta za novu evangelizaciju.
  • U srijedu je molitveno-katehetski susret za starije od 35 godina kojeg vodi p. Sebastijan Šujević, a tema susreta je „Duh svjedoči“.
  • U četvrtak je nakon večernje svete mise klanjanje pred Presvetim.
  • U subotu, s početkom u 14:00 sati, članovi Odbora za karitativnu djelatnost pri ŽPV-u pozivaju na novi susret usamljenih i starijih osoba iz naše župe u vjeronaučnu dvoranu. Ovi susreti su osmišljeni da molitvom i druženjem provedemo zajedničke trenutke.
  • Prema preporuci Hrvatske biskupske konferencije, svaka župa pozvana je od Blagovijesti pa do Božića moliti devetnicu pod nazivom „Hrvatska moli za život“. Naš nas nadbiskup poziva da i u župama naše nadbiskupije molimo na tu nakanu svakog 25. u mjesecu tijekom devet mjeseci. U našoj župi molimo prije večernje svete mise u 18:30 sati Oče naš, 3 x Zdravo Marijo, Slava Ocu te molitve za život pape Benedikta XVI i sv. pape Ivana Pavla II. Nakon toga slijedi sveta misa pod kojom molimo u molitvi vjernika da naš narod postane narod života, a na kraju svete mise bit će blagoslov trudnica. Nadamo se da ćemo kao župljani i  vjernici sudjelovati u ovim molitvama ove subote.
  • Sljedeće nedjelje slavimo šestu vazmenu nedjelju.
  • U subotu, 8. lipnja ove godine, imat ćemo župno hodočašće Majci Milosti na Trsat. Zainteresirani neka se jave u župni ured. Cijena puta je 170 kn, a polazak će biti u 4:00 sata.
  • Molimo sve vas koji još nemate župnu knjižicu ili je potrebno upisati promjene u postojeće, da se javite u župni ured. Kupujte i čitajte vjerski tisak.