Župne obavijesti: Krštenje Gospodinovo

KRŠTENJE GOSPODINOVO

13. siječnja 2019.

1. Danas slavimo Krštenje Gospodinovo kada završava božićno vrijeme u liturgijskoj godini, a započinje vrijeme kroz godinu. Nakon svetih misa skupljamo novčane priloge za naša sjemeništa.

2. Sutra je biblijski sat nakon večernje svete mise.

3. U četvrtak je nakon večernje svete mise klanjanje pred Presvetim.

4. Od 18. do 25. siječnja je Molitvena osmina za jedinstvo kršćana. Raspored pojedinih ekumenskih molitvenih susreta u Osijeku imate na oglasnoj ploči.

5. U subotu, s početkom u 14:00 sati, članovi Odbora za karitativnu djelatnost pri ŽPV-u pozivaju na susret usamljenih i starijih osoba iz naše župe u vjeronaučnu dvoranu. Susret je osmišljen da molitvom i druženjem provedemo ugodne trenutke u zajedništvu.

6. Sljedeće nedjelje slavimo drugu nedjelju kroz godinu. Nakon svetih misa skupljat ćemo novčane priloge za obnovu Kuće susreta Tabor u Samoboru. Susret Mjesnoga bratstva OFS-a bit će u 16:30 sati.

7. Ovih dana završili smo s blagoslovom obitelji u našoj Župi. Statistika blagoslova je sljedeća: prema popisu, za blagoslov imamo 2279 obitelji sa 5860 članova što je prosjek 2,57 člana po obitelji. Prošle je godine bilo 2318 obitelji sa 6035 članova što je bio prosjek 2,6 člana po obitelji. Primilo je blagoslov 1967 obitelji, a prošle godine 2024 obitelji. Prema obiteljskim knjižicama imamo 2833 obitelji sa 7987 članova, što je prosjek 2,81 član po obitelji. Prošle je godine bilo 2977 obitelji sa 8307 članova, što je bio prosjek 2,79 člana po obitelji. Zahvaljujemo svima vama koji ste primili blagoslov te za vaš dar.

8. Molimo sve vas koji još nemate župnu knjižicu ili je potrebno upisati promjene u postojeće, da se javite u župni ured. U sakristiji i župnom uredu možete kupiti kalendare. Kupujte i čitajte vjerski tisak.