Župne obavijesti: 13. nedjelja kroz godinu

 • Danas slavimo trinaestu nedjelju kroz godinu.
 • Sutra slavimo sv. Petra i Pavla. Svete mise su u 7:30 i 18:30 sati. U osječkoj Konkatedrali, župnoj crkvi sv. Petra i Pavla, bit će u 10:00 sati prezbitersko ređenje, a zareditelj je mons. Bože Radoš, biskup varaždinski.
 • U utorak je u 16:00 sati susret ovogodišnjih kandidata za krizmu s djeliteljem, mons. Lukom Strgarom.
 • U subotu pod večernjom svetom misom molimo za duhovna zvanja, budući da je prva subota u mjesecu.
 • Sljedeće nedjelje slavimo četrnaestu nedjelju kroz godinu. Prva je nedjelja u mjesecu kada se svojim molitvama i novčanim prilozima sjećamo naših sjemeništa te molimo za duhovna zvanja. Pod jutarnjom svetom misom molimo za dobročinitelje naše crkve i samostana. Naša Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda slavi svoj blagdan, zaštitnike sv. Ćirila i Metoda. U našoj Domovini su parlamentarni izbori.
 • U srpnju i kolovozu nedjeljne svete mise u našoj župnoj crkvi su u 7:00, 10:00 i 18:30 sati, a nema svetih misa u 9:00 i u 11:00 sati.
 • Slavlje svete Potvrde u našoj župi bit će 11. srpnja u 17:00 sati. Taj dan neće biti svete mise u 18:30 sati, a primljenu misnu nakanu za tu misu odslužit ćemo pod misom u 17:00 sati.
 • U tijeku su upisi u srednje škole. Ravnatelj Isusovačke klasične gimnazije s pravom javnosti u Osijeku, p. Sebastijan Šujević, potiče i poziva da mladi izaberu njihovu gimnaziju kao katoličku opciju srednje škole na našem području koja gradi svoju pedagogiju na prenošenju znanja, vjere i brige o pojedincu kao osobi. Na plakatu na oglasnoj ploči imate njihovu web i facebook stranicu.
 • Prilikom razornog potresa u Zagrebu i njegovoj okolici teško je oštećena i naša franjevačka crkva i samostan na Kaptolu. Pozivamo vas da svojim novčanim prilozima pomognemo obnovu crkve i samostana na Kaptolu u Zagrebu. Svoje priloge možete dati u označenu škrabicu pri izlazu iz crkve ili u župnom uredu u uredovno vrijeme.
 • Jučer su u našem Mjesnom bratstvu OFS-a bili izbori. Izabrani su: Ana Beer je ministra, doministar je Stipe Crnković, tajnica je Filipina Šargač, blagajnik je Dragan Crnković, povjerenica za formaciju je Jasna Hazenauer i povjerenik za Framu je Krunoslav Janc.
 • Kupujte i čitajte vjerski tisak.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.