Župne obavijesti: 32. nedjelja kroz godinu

  • Danas slavimo trideset i drugu nedjelju kroz godinu. Redoviti mjesečni susret Mjesnoga bratstva OFS-a je u 16:30 sati.
  • Sutra neće biti biblijskoga sata nakon večernje svete mise, a u Vikarijatu je Biblijsko-molitvena večer pod vodstvom vlč. Krešimira Bulata s početkom u 19:30 sati.
  • Od 12. do 23. studenoga u našoj župi skupljat ćemo higijenske potrepštine za korisnike Pučke kuhinje u Osijeku. Svoje darove možete donijeti u župni ured u uredovno vrijeme.
  • U srijedu je nakon večernje svete mise susret članova udruge Vojske Bezgrešne.
  • U četvrtak je nakon večernje svete mise klanjanje pred Presvetim.
  • U subotu će biti Dekanatski susret bračnih parova Osječkog istočnog i zapadnog dekanata. Susret započinje u 19:00 sati u kapeli sv. Roka u Strossmayerovoj ulici, a nastavlja se predavanjem na temu Brak – od „ja“ do „mi“ koje će održati psihologinja Lea Buljević, prof., u prostorijama Vikarijata.
  • Sljedeće nedjelje slavimo trideset i treću nedjelju kroz godinu. U našoj je Nadbiskupiji  Nedjelja bračnih jubileja u svim župnim zajednicama.
  • U ponedjeljak, 18. studenoga, godišnjica je pada grada Vukovara i obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara. U našoj je Nadbiskupiji Spomen-hodočašće u Vukovar. Program sjećanja: u 10 sati u krugu vukovarske bolnice započinje službeni program; u 10:30 polazi “Kolona sjećanja” prema Memorijalnom groblju; u 12:15 molitva i polaganje vijenaca kod Središnjeg križa na Memorijalnom groblju; u 13:00 sati započinje euharistijsko slavlje koje predvodi mons. dr. Ratko Perić, biskup mostarsko-duvanjski. Toga dana će u 18:11 sati zvoniti sva zvona u Hrvatskoj u spomen na sve poginule branitelje i civilne žrtve Domovinskoga rata. U našoj župnoj crkvi neće biti jutarnje svete mise.
  • Kupujte i čitajte katolički tisak. U sakristiji i župnom uredu možete kupiti kalendare za sljedeću godinu.