Župne obavijesti: 29. nedjelja kroz godinu

  • Danas slavimo dvadeset i devetu nedjelju kroz godinu. Misijska je nedjelja kada svojim molitvama i novčanim prilozima pomažemo djelovanje misionara diljem svijeta. Svoje novčane priloge za misije možete dati u škrabicu ispred oltara.
  • Sutra je biblijski sat nakon večernje svete mise.
  • U četvrtak je klanjanje pred Presvetim nakon večernje svete mise. Nakon klanjanja je susret čitača.
  • Prema preporuci Hrvatske biskupske konferencije, svaka župa pozvana je od Blagovijesti pa do Božića moliti devetnicu pod nazivom „Hrvatska moli za život“. Naš nas je nadbiskup pozvao da i u župama naše nadbiskupije molimo na tu nakanu svakog 25. u mjesecu tijekom devet mjeseci. U našoj župi molimo prije večernje svete mise u 18:30 sati Oče naš, 3 x Zdravo Marijo, Slava Ocu te molitve za život pape Benedikta XVI i sv. pape Ivana Pavla II. Nakon toga slijedi sveta misa pod kojom molimo u molitvi vjernika da naš narod postane narod života, a na kraju svete mise je blagoslov trudnica. Nadamo se da ćemo kao župljani i  vjernici sudjelovati u ovim molitvama ovoga petka.
  • Sljedeće nedjelje slavimo tridesetu nedjelju kroz godinu.
  • Zbog zastarjelosti i sve većih kvarova sistema grijanja naše crkve i samostana, započet ćemo s obnovom. Na prijedlog pojedinih članova naših župnih vijeća obraćamo se vama, poštovani župljani, da nam svojim novčanim prilozima pomognete. Zahvaljujemo se na vašoj dobroti.
  • Kupujte i čitajte katolički tisak.